Używanie pralki

Używanie pralki
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Idealna pralka powinna dać się załadować w minutę, zaprogramować w 15 sekund i nie zwracać na siebie uwagi podczas pracy. Czy to możliwe? Pewnie nie do końca, bo o ile dwie pierwsze czynności jesteśmy w stanie wykonać, z odrobiną własnego wysiłku, to trzecia jest już uzależniona od modelu pralki i producenta.

Poziom hałasu pralki to wbrew pozorom bardzo ważna cecha. Urządzenie wytwarzające poziom dźwięku porównywalny ze startującym samolotem nie znalazłoby miejsca na rynku. Dlatego producenci starają się konkurować ze sobą pod względem wyciszenia swoich pralek. Poziom jaki obecnie udało się osiągnąć to około 45 dB (wartość najniższa). Dopuszczalna „rozsądna” granica to maksymalnie 75-77 dB. Taka pralka nie powinna przeszkadzać domownikom podczas pracy, a będzie słyszalna jedynie przy wirowaniu na maksymalnych obrotach.

Cicha pralka szczególnie przyda się w domu, w którym mieszkają małe dzieci. Wtedy należy zadbać o jeszcze jedną ważną opcję pralki: zabezpieczenie przed dziećmi. Producenci pralek stosują różne patenty, ale najlepszy wydaje się ukryty przycisk, całkowicie rozłączający programator. Nie musimy się wtedy martwić o przypadkowe włączenie pralki czy zakłócenie pracy.
Bezpieczne użytkowanie pralki gwarantują ponadto systemy przerywające pracę po awarii wewnętrznej – np. po wykryciu wycieku wewnątrz obudowy. Unikniemy dzięki temu nieprzyjemnych niespodzianek.

 

Pozostałe nasze artykuły tematyczne o budownictwie on-line:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top