Podłogi drewniane

Podłogi drewniane
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Urządzanie nowego mieszkania to bardzo przyjemne, ale i pracochłonne zajęcie. Wszystko musi zostać odpowiednio zaprojektowane i dopasowane tak, aby stanowiło modną i stylową całość. Meble powinny pasować do koloru ścian, deski podłogowe do drzwi, a dodatki muszą współgrać z całym wyposażeniem. Ogólnie mówiąc, jest to dosyć trudne zadanie. Remont zaczynamy zazwyczaj od wyboru koloru ścian oraz podłóg. Dopiero później zajmujemy się kupnem mebli i wszelkiego rodzaju dodatków.

Wybierając podłogi drewniane powinniśmy pamiętać o kilku istotnych zasadach. Przede wszystkim nie należy mieszać zbyt wielu gatunków i kolorów drewna. Listwy przypodłogowe powinny być z tego samego drewna co deski podłogowe. Drzwi natomiast mogą być o dwa tony ciemniejsze lub jaśniejsze, należy jednak unikać zbyt wyraźnych kontrastów. Dobrze jest również, jeśli ramy okienne, parapety oraz innego rodzaju wykończenia będą wykonane z tego samego koloru drewna, co deski podłogowe. W przedpokoju, kuchni lub też aneksie kuchennym układamy zazwyczaj płytki. W takiej sytuacji pamiętajmy, iż podłogi drewniane oraz kafelki podłogowe mogą ze sobą kontrastować. Istotne jest jednak to, aby została zachowana jednolitość stylu, a wszystko było ze sobą zharmonizowane.

Parkiety czy podłogi drewniane najlepiej wybierać w tradycyjnych i neutralnych wzorach oraz kolorach. W ten sposób o wiele łatwiej dobierzemy meble, zasłony i inne dodatki. Możemy wybrać deski podłogowe z buka naturalnego, buka parzonego, dębu i dębu czerwonego. Mają one dosyć jasny kolor i większość mebli będzie z nimi ładnie współgrać i tworzyć jednolitą całość. Wybierając takie podłogi drewniane nie będziemy również mieć problemu z doborem koloru ścian. Możemy wybrać zarówno zimne jak i ciepłe barwy. Wybierając podłogę pamiętajmy, iż ma ona bardzo duży wpływ na wygląd pomieszczenia, nadaje wnętrzu charakter, styl oraz klimat. Jej wybór powinien więc być starannie przemyślany. Warto poświęcić na to trochę czasu, aby później cieszyć się pięknym i wyjątkowym mieszkaniem.

Pozostałe nasze artykuły tematyczne o budownictwie on-line:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top