Drzwi stalowe

Rodzaje drzwi

Drzwi są ruchomą konstrukcją wykorzystywaną do blokowania wejścia do zamkniętej przestrzeni, takiej jak budynek czy pomieszczenie. Drzwi zazwyczaj składają się z panelu, który obraca się na zawiasach na krawędzi, ale są też drzwi, które przesuwają się lub krążą. Podobne struktury do drzwi, z tym, że wykorzystywane na zewnątrz nazywane są bramami.
Zazwyczaj drzwi mają wewnętrzną stronę, która jest zwrócona ku wnętrzu przestrzeni i zewnętrzną stronę, która stoi na zewnątrz. W wielu przypadkach wewnętrzna strona drzwi w większości pasuje do jej zewnętrznej strony, ale w niektórych przypadkach występują ostre kontrasty między obiema stronami.
Drzwi mają istotne znaczenie w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się ognia. Działają również jako bariera dla hałasu. Wiele drzwi wyposażonych jest w mechanizmy blokujące, które pozwalają na wejście do pewnych pomieszczeń tylko dla upoważnionych osób.
Jak wcześniej wspomniano istnieje bardzo wiele rodzajów drzwi. Jednym z nich są drzwi szklane. Składają się one z ramki na jednym lub więcej przezroczystych lub półprzezroczystych paneli, które mogą być zainstalowane oddzielnie, w odpowiadających parach lub nawet w szeregu. Dopasowana para tych drzwi nazywana jest francuskim oknem. Kolejnym rodzaje są drzwi stalowe, uchodzące za drzwi antywłamaniowe. Drzwi antywłamaniowe ze stali to takie, które są wykonane z mocnej stali, często do stosowania w podziemiach i bezpiecznych pokojach, które mają za zadanie wytrzymać niespodziewany atak. Mogą być one również wyposażone w drewniane panele zewnętrzne, które przypominają standardowe drzwi wewnętrzne i zewnętrzne.

Pozostałe nasze artykuły tematyczne o budownictwie on-line:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top