Deweloper – Inowrocław

Deweloper – Inowrocław
1 vote, 3.00 avg. rating (66% score)

deweloper (6)Umowa sprzedaży pomiędzy nabywcą a deweloperem
Po zakończeniu budowy danej inwestycji deweloper przystępuje do sprzedaży mieszkań – oddaniu ich nabywcom zgodnie z podpisanymi wcześniej umowami deweloperskimi. Należy wówczas sprawdzić stan faktyczny lokalu z informacjami znajdującymi się w tej umowie. Sporządzany jest w tym celu protokół wydania, w którym można zgłosić ewentualne wady i błędy. Warto tutaj poprosić o pomoc specjalisty w dziedzinie architektury lub budownictwa.
Później następuje przeniesienie praw własności do lokalu. Należy zawrzeć umowę sprzedaży w formie aktu notarialnego. Musi on zawierać informacje odnośnie stanu prawnego nieruchomości, rozliczenia ceny, gwarancji, zasady korzystania z części wspólnej (jeśli dotyczy) itd. W przypadku gdy deweloper pod budowę zaciągnął kredyt pod hipotekę, w akcie notarialnym powinna się znaleźć również zgoda banku na wyodrębnienie danego lokalu z hipoteki.
Notariusz w akcie zapisze wniosek do sądu o założenie księgo wieczystej dla danego lokalu i wpisanie nowych właścicieli. Zwykle deweloper wybiera do współpracy jednego notariusza.

Pozostałe nasze artykuły tematyczne o budownictwie on-line:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top