Budowanie domu

Budowanie domu
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)

Budowa domu to między innymi duże przedsięwzięcie logistyczne. Wszystko bowiem musi tu być dokładnie zaplanowane. Prace są tu prowadzone w oparciu o projekt budowlany i w tej kwestii nie może być żadnych odstępstw. Nawet jedno małe uchybienie mogło by się skończyć poważną katastrofą. Wiele tu się też wiąże z przestrzeganiem prawa budowlanego, stosownych zezwoleń, które to przede wszystkim odnoszą się do działki. To w jakiej odległości od ulicy stoi taki dom, gdzie znajduje się brama wjazdowa na posesję, czy takie kwestie, jak choćby odległość budynku od słupów z wysokim napięciem to równie ważne sprawy, jak samo stawianie budynku Do tego dochodzi jeszcze ewentualny wyrąb drzew ( trzeba mieć na to pozwolenie), czy też miejsce składowania materiałów, czy tym bardziej odpadów. Wszystko to wpisuje się w budowę budynku i w dużej mierze poprzedza ostateczne prace.

Kiedy już bliżej przyjrzymy się samemu obiektowi warto zwrócić szczególną uwagę na rozkład pomieszczeń, otwory okienne, wszelkie instalacje, a nawet bryłę budynku, czy wreszcie dach. Ma to ogromne znaczenie, szczególnie w przypadku kiedy to mówimy o projekcie, którego przedmiotem jest budynek energooszczędny, a zatem także ekonomiczny i ekologiczny. Budynki powinny być stawiane zgodnie z czterema kierunkami świata i to również jest niezwykle istotne. Znaczenia ma tu fakt gdzie w budynku znajduje się salon, kuchnia, gdzie jest usytuowana łazienka, a gdzie jeszcze sypialnia. W tym przypadku istotne jest też to z jakiej ilości światła słonecznego będziemy mogli skorzystać, a zatem także warto tu zadbać o otwory okienne. Ich wielkość, ilość i rozmieszczenie to nie tylko element wpływający na wizerunek, wygląd elewacji. Więcej powinno ich się znajdować od południa, czy zachodu, a mniej w pozostałych przypadkach.

Dobrze jeżeli wszelkie otwory wentylacyjne, kominy znajdują się w jednym pionie. Odejście od takich elementów, jak kolumny, filary czy tym podobne dekoracje, które to mogą mieć wpływ na ubytek ciepła z budynku często będzie tu miało miejsce. Z powyższego wynika, że wydawać by się mogło nawet te proste z pozoru rozwiązania mają kluczowe znaczenie. Doświadczeni architekci, projektanci doskonale zdają sobie z tego sprawę.

Więcej informacji na stronie www.dom.pl/budowa-i-remont-domu

Pozostałe nasze artykuły tematyczne o budownictwie on-line:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top